Gas spring 20-40 Stroke 400
฿4,243.93
In stock
| Rod diameter | 20mm |
| Cylinder diameter | 40mm |
| Stroke | 400mm |
| Length | 916mm |
| Force | 300 – 5000N |
| Thread | M14 x 1.5 |
| Progression | 44.2% |
| Material | Steel |
View this gas spring in our configurator.
฿4,243.93
| Rod diameter | 20mm |
| Cylinder diameter | 40mm |
| Stroke | 400mm |
| Length | 916mm |
| Force | 300 – 5000N |
| Thread | M14 x 1.5 |
| Progression | 44.2% |
| Material | Steel |
© 2026 Gasspring.asia